_________________________

  Anasayfa
  Organizasyon
  Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar
  Uluslararası Posta Mevzuatı
  Etkinlikler
  Sosyal Sorumluluk Projeleri 
  İletişim
_________________________

ULUSLARARASI İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENMİŞ OLAN ETKİNLİKLER:

2013 Faaliyetleri
2012 Faaliyetleri
2011 Faaliyetleri

 

2014 Yılı Toplantı Takvimi

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ POSTA DAİRESİNE ZİYARET

06.01.2014
Kıbrıs Türk Postaları’nın kuruluşunun 50.Yılı nedeniyle  PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Osman TURAL Başkanlığında bir heyetin  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Posta Dairesine ziyareti gerçekleştirilmiştir.
Ziyaret esnasında ayrıca  posta sektöründe Şirketimizce geliştirilen teknolojik hizmetlerin ve en iyi uygulama örneklerinin KKTC Posta Dairesine de tanıtımı, model transferi gerçekleştirilmesi ile KKTC’de yaşayan çok sayıda Türk vatandaşı ile öğrencinin PTT hizmetlerinden yararlanabilmelerinin sağlanması amacıyla KKTC Posta Dairesi ile işbirliğinin geliştirilmesi için görüşmelerde bulunulmuştur

 

.

MOLDOVA POSTA İDARESİNİN KURULUŞUMUZU ZİYARETİ
24.02.2014

PTT A.Ş. ile Moldova Posta İdaresi arasında mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi ve karşılıklı bilgi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla Moldova Posta İdaresi Genel Müdürü Mr. Serghei NASTAS ile  Lojistik Müdürü Mr.  Anatolie STATIUC PTT A.Ş.’ ye bir ziyaret gerçekleştirmiştir.
17-18 Şubat 2014 tarihleri arasında Ankara’ da ve 19-21 tarihleri arasında da İstanbul’ da gerçekleşen ziyaretlerin Ankara bölümünde PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Osman TURAL ile Moldova Posta İdaresi yetkilileri arasında posta ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik ikili görüşmeler yapılmış olup, PTT A.Ş.’ nin sunmakta olduğu hizmetler hakkında adı geçen Posta İdaresi yetkililerine ayrıntılı bilgi verilmiş ve PTT A.Ş. olarak Moldova Posta İdaresinin Otomasyon Sistemine geçmesi konusunda işbirliğine hazır olduğumuz belirtilmiştir.

Şirketimiz posta ve paralı posta hizmetleri konularında görüş alışverişinde bulunmak ve işbirliği gerçekleştirmek amacıyla 17-21 Şubat 2014 tarihlerinde Moldova Posta İdaresi Genel Müdürü Mr. Serghei NASTAS ile Moldova Posta İdaresi Lojistik Müdürü Mr. Anatolie STATIUC, Ankara ve İstanbul’a ziyarette bulunmuşlardır.

 

 

MEKSİKA ANKARA BÜYÜKELÇİSİNİN KURULUŞUMUZ ZİYARETİ
26.03.2014

Meksika Ankara Büyükelçisi Sayın Mrs. Martha BARCENA, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman TURAL' ı  Makamında ziyaret etti.

“Meksika-Türkiye ilişkilerinin 150. Yıldönümü Sebebiyle Ortak Pul Basımı” konulu ziyaret,  PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Osman TURAL’ ın Sayın Büyükelçiyi Makamından uğurlaması ile sona erdi.

 

 

GÜRCİSTAN POSTA İDARESİNİN KURULUŞUMUZU ZİYARETİ
03-07 Mart 2014

PTT A.Ş. ile Gürcistan Posta İdaresi arasında mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi ve karşılıklı bilgi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla; Gürcistan Posta İdaresi Genel Müdürü Mr. Levan CHIKVAIDZE ile  Gürcistan Posta İdaresi Birinci Genel Müdür Yardımcısı, Lojistik Müdürü Mr.  Grigol MATUASHVILI PTT A.Ş.’ ye bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

03-05 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara’ da ve 05-07 tarihleri arasında da İstanbul’ da gerçekleşecek olan ziyaretlerin Ankara bölümünde PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Osman TURAL ile Gürcistan Posta İdaresi yetkilileri arasında posta ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik ikili görüşmeler yapılmıştır.

 

‘7.ULUSLARASI POSTA SEMPOZYUMU’ FETHİYE’DE YAPILDI


Küreselleşme nedeniyle uluslararası alandaki ortak çıkarların daha üst düzeye çıkarılması ve savunulması için ortak değerleri paylaştığımız ülkeler ile görüş alışverişinde bulunulmasına ve işbirliği fırsatlarının görüşülmesine imkân sağlamak amacıyla 2008 yılından bu yana Şirketimiz ev sahipliğinde her yıl geleneksel olarak uluslararası posta sempozyumu düzenlenmektedir.

Sözkonusu “Uluslararası Posta Sempozyumu”nun bu yıl yedincisi 26-27 Mayıs 2014 tarihleri arasında Muğla İli Fethiye İlçesinde gerçekleştirilmiş ve sempozyumda “Haberleşme ve teknoloji alanında meydana gelen hızlı büyüme sonucunda değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni ürün ve hizmet arayışı, e-ticaret" konusu ele alınmıştır.

Sempozyuma 47 farklı Ülke Posta İdaresinden 150’ye yakın konuğun yanı sıra üyesi olduğumuz UPU, PostEurop, Euromed’den temsilciler ve Hazine Müsteşarlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TİKA (Türkiye İşbirliği ve Kalkınma Ajansı), SESRIC (İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi) yetkilileri ile N11.Com, Quintiq, Gittigidiyor.com, Markafoni.com, Provus, DHL Türkiye, THY (Türk Hava Yolları), SAP Firması, Alibaba, Mastercard, Yandex, DVPT Firması gibi firmalardan da temsilcilerde yer aldı.


2014 KOSOVA, İRAN VE ÜRDÜN E-TİCARET SÜRECİ

Kosova, İran ve Ürdün ile yapılan ikili görüşmeler neticesinde, Şirketimiz ve bu ülkeler arasında karşılıklı E-Ticaret yapılması hususunda ilk olarak bir teknik ziyaretin planlaması yapılmış olup bu doğrultuda; Kosova, Ürdün ve İran posta idareleri ile karşılıklı e-ticaret faaliyetlerinin başlamasını mümkün kılmak üzere, Şirketimiz teknik heyeti Temmuz ayı içerisinde bu ülkeleri tanıma ve atılacak adımları saptamak üzere birer ziyaret gerçekleştirmiştir.

İlk aşamada yapılacak teknik düzenlemelere ilişkin bir işbirliği protokolü metni hazırlanarak üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Kosova ile işbirliği protokolü imzalanmış olup, İran ve Ürdün işbirliği protokolleri üzerinde bilgi alışverişi devam etmektedir. Süreç teknik hususların sağlanmasından sonra ivme kazanacaktır.